RUJ- KALICI MAKYAJ

0

Makyajı tamamlayan son dokunuştur. İyi uygulanmış bir ruj yüzünüzü anında canlandıracak hatta gözlerinizin parlaklığını bile vurgulayacak güçtedir. Renk seçiminiz zevkinize, kıyafetinizin rengine ya da moda renklere göre değişse de dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurmalısınız.Dudaklarınız dolgunsa, yumuşak tonlarda mat rujları tercih edin. İnce ise, koyu renkli parlak rujlar kullanın

Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Uygulamayı fırçayla yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.Kalıcılığını artırmak için ilk katı sürdükten sonra fazlasını kağıt mendille alın ve ikinci katı sürün.

Işıltılı görünüm için, dudaklarınızın tam ortasına renksiz bir parlatıcı dokundurun.
Beyaz tenli kadınlara sık önerilen bir hile olan dudakları kapatıcı uygulayarak homojen hale getirme yöntemi koyu tenlilere önerilmez. Onun yerine, dudak yüzeyinin tamamını kuru uçlu bir dudak kalemiyle boyamanız, hem eşit renklenmelerine, hem de ruju daha uzun tutmalarına neden olur.
Genellikle koyu tenli insanların doğal bir dudak hattı olduğundan dudak kalemiyle çevrelemeniz gerekmez. Eğer dudaklarınızı fazla belirginleşmiş buluyorsanız daha mat bir ruj sürerek silikleştirin. Canlı renkler ve parıltılı parlatıcılar dudakların daha alımlı görünmesine neden olur.
Son bir ipucu: ruj renginizin allığınızla uyumlu olmasına daima özen gösterin! Fondötenin cilt renginden farklı bir renk elde etmek için kullanılmaması, ten rengini eşitlemek ve vurgulamak için kullanılması gerekir. Yani fondötenin kendi ten renginizde yok olması doğrudur! Koyu veya açık tüm tenlerde genellikle çene ve boyun bölgesi daha koyu, elmacık kemiklerinin üstü daha açıktır.

Yakalanması gereken nüans cildin daha koyu kısımlarının rengiyle daha açık olan kısımlarının arasında uyumu yakalamaktır. Koyu tenli ciltlerin sıcak alt tonları bulunur. Bu nedenle bakır, turuncu veya bronz renk bazlı fondötenleri tercih edin. Hatları sertleştiren kırmızı ve pembe; sağlıksız bir görünüm veren bej tonlardan uzak durun.
Eğer cildinizde leke veya renk farklılıkları varsa iki farklı fondöten kullanarak bunları düzeltin: biri daha açık olmalı ki koyu bölgeleri açsın, diğeri daha koyu olmalı ki soluk bölgeleri canlandırsın. Önemli olan cildinizin eşit ve aynı tonda görüntü kazanmasıdır. Kolay bir çözüm: kapatıcı özelliği yüksek olan bir fondöteni bir lateks makyaj süngeri yardımıyla cildinize uygulayın.

Bunun üzerine uygulayacağınız daha açık fondöten, hem eşit olmayan renk dağılımlarını yok edecek, hem de yüzünüze vermek istediğiniz etkiyi kolay elde etmenize yardımcı olacaktır. Fondöteni burnunuzun ucuna, elmacık kemiklerinize, kaşlarınızın arasına ve çenenize sürerek işleme başlayıp istediğiniz etkiyi elde edinceye kadar dağıtın.

Cilt renginizin sarı veya yeşile kaçtığını mı düşünüyorsunuz? Bu defoların düzeltilmesi için tasarlanmış düzeltici farlar vardır: yeşile kaçan tenler için turuncu ve sarıya kaçan tenler için mavi. Genellikle bunların fondötenin üzerine uygulanması önerilir ama bazen bunu yapmak ciltte oluşan kalınlık nedeniyle zor olabilir. O nedenle alternatif olarak düzelticiyi fondötene karıştırmak da düşünülebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.