NORMAL CİLT İÇİN MASKE TARİFLERİ

0

Normal Cilde sahip olanların cildi hafif gergin, sıkı pembe görünümlü ve dokunduğunuz zaman bir bebeğinki kadar yumuşak ve düzgün görünümlüdür ve ender bir cilt tipidir. Cilt Bakımı yaparken diğer cilt tiplerine sahip olanlar kadar çok fazla bir uğraş vermeye gerek yoktur. Normal Ciltler için kolayca hazırlanabilecek cilt bakımı maskeleri.

Elma maskesi 1: Bir miktar rendelenmiş elma. bir miktar süt.
Yapılışı: Rendelenmiş elma çok az miktarda süt ile pişirilip ılık iken yüze sürülür. Kuruyunca yüz, gül suyuna daldırılmış bir parça pamukla silinir.
Elma Maskesi 2:Bir tane elmanın kabuklarını soyup ince bir şekilde rendeleyin. Daha sonra içine bir kaşık krema katıp iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve dekoltenize sürüp 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Yoğurt maskesi: İki ölçü yoğurt, bir ölçü bal.
Yapılışı: Malzeme karıştırılıp cilde sürülür. 15-20 dakika sonra yüz önce ılık, sonra soğuk su ile yıkanır. Bu formülle cilt ve makyaj da temizlenebilir.

Şeftali Maskesi: Yarım olgun ve kabuğu soyulmuş şeftali,çeyrek (1/4) tatlı kaşığı elma sirkesi,yarım (1/2) tatlı kaşığı bal, bir kapsül A vitamini,bir kapsül D vitamini.
Yapılışı: Şeftali ezildikten sonra diğer malzemeler katılıp karıştırılır.Temizlenmiş cilde sürülür.Yarım saat sonra yüz önce sıcak, sonra soğuk su ile çalkalanır.A ve D vitaminleri boş olmayan koku bırakırsa, yüzü kuru naneli bir losyonla çalkalamalı veya losyonu bir parça pamuk ile yüze sürmeli.

Kil Maskesi:Bir kaşık koyu kıvamlı süzme yoğurdu içine bir kaşık kil katıp iyi karıştırın ve yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünü yıkayın.
Yumurta Maskesi:
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı bal
1 yemek kaşığı zeytinyağı ya da ayçiçeği yağı
1 tatlı kaşığı kaymak
10 damla portakal suyu
Kestane Unu

Uygulama
Yukarıdaki malzemeleri karıştırarak püre kıvamına getirin,daha sonra yüzünüze ve boynunuza sürün,göz çevresini açıkta bırakın.20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ardından nemlendirici sürün

Etkisi
Cildini besler canlandırır ve nemlendirir
Salatalık: Salatalıkları halka halka doğrayıp cildinize sürün.

Çilek: Birkaç çileği yıkayıp doğrayın. Sonra ezip bir kaşık arpa unu ile karıştırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.