NEMLENDİRİCİ MASKE TARİFLERİ

0

Nemlendirici maskeler, cildi derinlemesine nemlendirir. Cilde canlılık, yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Cildin nem tutma bariyerinin onaylanmasına yardım eden maskeler, haftada 1 – 2 defa uygulanmalıdır.

Sütlü Nemlendirici Maske

Malzemeler : Yumurta sarısı + süt

Hazırlanışı : Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Ne işe yarıyor : Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.

Ne zaman kullanmalı : Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Maya Maskesi:1 tatlı kaşığı yaş maya ve yoğurdu iyice karıştırın. Ardından cildinize sürün ve 20 dakika kadar cildinizde bekletin. Ardından cildinizi, ılık su ile durulayın ve kurulayın.
Armut Maskesi:1 tane armudu yıkadıktan sonra blendıra koyun ve suyunu çıkarın. Üzerine 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı yulafı ekleyerek, iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra masaj yaparak maskeyi çıkarın ve yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu maske gözeneklerdeki kir ve toksinleri çıkarıp, sağlıklı ve taze bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.
Portakal Maskesi:1 adet portakalın kabuğunu soyarak blendıra koyup, suyunu çıkarın. Üzerine 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı yulafı ekleyerek, iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Maske kuruduktan sonra masaj yaparak çıkarın ve yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu maske gözeneklerinizdeki toksinleri temizleyerek, açacak ve cildinizi nemlendirecektir.

Mango Maskesi:1 adet mangonun kabuğunu soyun ve çatalla iyice ezin. Üzerine 1 bardak süt ekleyerek, karıştırın. Karışımı macun haline getirin ve yüzünüze sürün. Maskenizi 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ardından ılık su ile yıkayarak çıkarın. Mango A vitamini açısından çok zengindir. Cildinize enerji verir, temiz ve yumuşak olmasını sağlar.

Ayçiçeği Yağı Maskesi:Ayçiçeği yağı, aşırı yorgunluk, fazla güneş veya soğuk altında yıpranmış ciltler için idealdir. Cildi rahatlatır, canlandırır ve besler. Zeytinyağlı maske gibi hazırlayıp ciltte 15 dakika bekletin. 10 gün süreyle her gün uygulayın. Sonuçlarından memnun kalacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.