MAYO SEÇİMİNİN İNCELİKLERİ

0

Plaj şıklığının en önemli unsuru mayoların birbirinden farklı model, desen ve renkleri arasından seçim yapmak bir hayli zor. Hele de fazla kilolarınızdan hala kurtulamadıysanız veya göğüsleriniz biraz iri ya da tam tersi küçükse, işiniz daha da zor demektir. İşte, doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacak önemli ipuçları… Mayo firmaları bu yaz da birbirinden şık tasarımları beğenilere sundu. Model, desen ve renk seçenekleri olabildiğince çok. Ancak mayo seçiminizi katalogdan yapıyor,kendinizi birbirinden güzel mankenlerin cazibesine kaptırarak sadece model, desen ve renge dikkat ediyorsanız, ya bilmeden büyük bir hata yapıyorsunuz ya da görünümünüzü hiç umursamıyorsunuz demektir. Peki tercihinizi en doğru şekilde nasıl yapacaksınız?

Öncelikle vücut şekliniz hakkında kendinizi kandırmayın.

Aynaya bakarak kendinizi objektif bir gözle inceleyin. Vücudunuzun beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönlerini belirleyin, daha sonra seçiminizi şu önemli ipuçlarını gözönünde bulundurarak gerçekleştirin:

Orantısız bir vücut yapınız varsa, vücudunuzun birbirinden tamamen farklı iki bölgesini bikini ile iyice ortaya çıkarmaktansa, tek parça ve dikine derin kupları olan mayalorı denemelisiniz. Bikininin vücudu alt ve üst olarak, mayonun ise sağ ve sol olarak böldüğünü unutmayın.

Geniş kalçaları saklamanın en ideal yolu, dikkati göğüslere çekmektir. Üst kısmı açık, alt kısmı koyu renk ve desensiz mayolar sizin için ideal. Böylece göğüsleriniz olduğundan daha iri, kalçalarınız ise daha zayıf görünecektir.

Göbekli iseniz, bu yıl çok moda olmasına rağmen kesinlikle üçgen bikini giymemelisiniz; çünkü bu tip bikiniler tüm dikkati karın bölgesine çeker. Desenli modeller de size göre değil; zira göbek kısmındaki desenler, balon üzerindeki resim misali irileşeceği için yine dikkatleri göbeğinize çeker. Kısacası sizin için ideal seçim, düz renk mayolar.

İri göğüslerinizi saklamak istiyorsanız, üçgen bikinilerden kaçınmalısınız. Bikini üstünün altına göre daha koyu renkte olmasının göğüsleri biraz daha küçük göstereceğini unutmayın. Balenli modelleri tercih edin, iri desenli bikini ve mayolardan uzak durun.

Göğüsleriniz küçükse, son yıllarda yeniden moda olan boyundan bağlamalı üçgen bikinileri rahatlıkla giyebilirsiniz. Geometrik desenler ya da çiçek desenleri de sizin için ideal. İçi dolgulu, göğüsleri alttan kaldıran üstler ya da straplez bikini üstleri de tam size göre.

Çok zayıfsanız, iri desenli ve açık renk mayoların olduğunuzdan daha kilolu görünmenizi sağlayacağını unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.