KARIN GERME AMELİYATI

0

Sıkı bir karın estetik görünüş açısından çok önemlidir. Bazen spor yapılsa da ve bu diyetle de desteklense de karın bölgesinde oluşan sarkma yok olmaz. Siz de böyle bir durumdan şikayetçiyseniz karın germe operasyonu sizin için ideal bir seçenektir.

Bu operasyon için uygun bir aday mıyım?
Abdominoplasty sarkık bir karına sahip olan, diyet ve spor yapsa da bu durumdan kurtulamayan, sıkı ve gergin bir karına sahip olmak isteyen bay ve bayanlar için ideal bir seçenektir. Eğer aşağıdaki durumlar sizde de varsa, siz de bu operasyon için uygun bir adaysınız demektir;

-Sarkmış bir göbeğiniz varsa,
-Hamilelikten sonra göbeğiniz sarktıysa,
– etkisiyle göbeğiniz sarktıysa,
-Göbeğinizin altında çok fazla yağ biriktiyse ve bu durumdan kurtulamıyorsanız bu operasyon için uygun bir adaysınız demektir.
Eğer ileride çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu durumu doktorunuzla konuşmalısınız.

Operasyon
Bu operasyonda, sezaryen izinden iki yana kadar uzanan çatlak ve fazla kısım alınır. Bel kısmında geriye kalan deri gerilir. Bunun yanında bel bölgesi yeniden şekillendirilir. Eğer gerekirse, bel bölgesinde geriye kalan fazla yağlar liposuction uygulanarak alınır. Karın bölgesindeki kaslar gerilmeden önce eski sertliğini alması sağlanır. Bu yüzden, kırıklarda uygulanan dikiş tekniği kullanılır

Operasyondan sonra ;
Bu zor bir operasyondur ve ağrılıdır. Genelde hastalar 3- 4 gün ağrı çekmektedir. Operasyondan sonra en az 2- 4 gün dinlenmelisiniz. Operasyondan sonra, ilk iki gün cenin pozisyonunda yatmalısınız. Bu pozisyonda yatarsanız, dikiş bölgesinde hissettiğiniz yoğunluk en aza inmiş olacak ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Operasyondan 4 gün sonra, her şey normale dönecek ve operasyondan 7-9 gün sonra ayağa kalkabileceksiniz. Operasyondan sonra bir gece hastanede kalmalısınız. Operasyondan 1 hafta sonra işinize geri dönebilirsiniz. Ayrıca, ağrı kesici kullanmanız gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.