Göz Kapağı Estetiği

1

Kimi zaman genetik olarak, kimi zaman da yaşlanmaya bağlı yer çekiminin etkisiyle göz çevremiz değişime uğrar.  Üst göz kapaklarındaki cilt gevşer ve gözler eskisi kadar açık ve canlı görünmeyebilir. Bu durum kimi vakalarda görüşü etkileyecek kadar bile ileri durumda olabilir.

Üst kapakların yanı sıra, göz altında da çukurlaşmalar ya da torbalanmalar meydana gelebilir.

Tüm bu etkiler yüzü olduğundan çok daha yaşlı, yorgun ve bitkin gösterebilir. Ancak bugün sahip olduğumuz cerrahi teknikler ile göz çevresini çok daha genç ve canlı göstermemiz mümkündür.

Göz kapağı ameliyatında neler yapılır?

Göz kapağı estetiği ile sarkmış üst göz kapakları kaldırılır, göz üstünde ve altında şişkinlik yapan torbalar alınır. Böylece göz etrafının daha genç görünmesi, hastaların daha keskin ve etkileyici bakışlara sahip olmaları amaçlanır. Hastaların ortak şikayetleri olan yorgun, kızgın ya da uykulu görünümleri göz kapağı estetiği ameliyatları ile düzeltilebilir.

Ameliyata hazırlık süreci nasıl olmalıdır?

Göz kapağı ameliyatı diğer estetik ameliyatlarla karşılaştırıldığında daha basit bir girişim olmasına rağmen tüm ameliyatların öncesinde olduğu gibi genel sağlık durumunuz, yara iyileşme özellikleriniz ve göz sağlığınıza yönelik araştırmalar titiz bir şekilde yapılmalıdır.

Herhangi bir göz şikayetinizin varlığı durumunda (göz tansiyonu, göz kuruluğu, lens ve gözlük kullanımı gibi) mutlaka bir göz hekimi konsültasyonu istenir.

Ameliyattan önce kullandığınız tüm ilaçları, özellikle de kan sulandırıcı ilaçları, geçirmiş olduğunuz tüm ameliyatları mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekir.

Operasyon süresi

Sadece üst göz kapağına yönelik işlemler yapılacaksa yaklaşık 20 dakika sürerken, üst ve alt göz kapakları birlikte ameliyat edildiğinde işlem 1 saat kadar sürebilir. Ameliyat sonrasında genellikle aynı gün taburcu olunur.

Anestezi türü

Genellikle uzun sürmeyen ameliyatlar olan göz kapağı estetik ameliyatı lokal anestezi altında da yapılabilir ancak hasta ve hekimin ortak kararları sonucunda genel anestezi de tercih edilebilir.

Detaylı bilgi almak için https://gurkankayabasoglu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum
  1. bakır musluk diyor

    Bunun gibi daha fazla makale yazabilirseniz çok minnettar olurum. Her neyse, çok teşekkür ederim!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.