Hamilelikte Yaşam Biçimi

0

Gebelik normal yaşantıyı değiştirmeyi gerektirmez.

Ancak gebe kadın, mümkün olduğunca sakin, kaygı ve baskılardan uzak yaşamalı ve dengeli beslenmelidir.

Herşey normal olduğu sürece hareketliliği kısıtlamaya gerek yoktur. Hamile bir kadın günlük yaşamını ve çevresi ile ilişkilerini kısıtlamadan devam ettirmeye çalışmalıdır. Gebelik sırasında kesinlikle sigara içilmemelidir.

Bazı çok sevilen kötü alışkanlıklardan vazgeçmek olumlu seçimler yapma, yeni bebek yetiştirmek için vücudunuzun yardımcı olacak, hem de doğum kusurları ve / veya doğumdan sonra olmak iyi gelişmekte onların şansı en aza indirmek. Birçok durumda bir alışkanlığı (sigara gibi) vaz gebelik ve doğum komplikasyonları yaşama şansınızı azaltacaktır.

Sigaranın bebeğin düşük kiloda doğmasına ve huzursuz bir bebeklik geçirmesine neden olduğu bilinmektedir. Kocası da, sigarayı bırakmasa bile, eşinin yanında içmemelidir. Gebe, alkol kullanmaktan da kaçınmalıdır. Gebenin duygusal dünyasının ne kadar duyarlı olduğu yakın çevresi tarafından hiç unutulmamalıdır. Korku ve endişeleri, öncelikle eşi tarafından özen ve anlayışla karşılanmalıdır. Bu destek yalnızca gebelik sırasında değil, doğum ve doğumdan sonra bebekle birlikte yeni yaşantının düzenlenmesinde de devam etmelidir.

NOT: Bebeğin gelişimi ve gebeliğin normal seyri etkileyecek çok sayıda faktör olduğunu kendinize hatırlatın. Çoğu yaşam tarzı değişiklikleri için öneriler genellikle bizim üzerinde bazı kontrole sahip olduğunu hayatımızın yönleri vardır, ve önlemek için bilinçli kararlar alabilirsiniz gerçeğine dayanmaktadır. (Örneğin, bebekler anormal durumlardan% 60´a kadar bilinmeyen faktörler neden olur.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.