DUDAK ESTETİĞİ

0

Dudak estetiği ile daha dolgun, iri, dudaklara sahip olabilir ve dudak evrenizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Dudaklar sıvı kolajen kullanılarak ya da insan derisinden elde edilen yağ enjekte edilerek dolgunlaştırabilir. Sıvı kolajenin ve yağın her ikisi de belli bir süre sonra etkisini kaybeder ve yeniden uygulanması gerekmektedir. Fakat, kalıcı çözüm olarak dudak dolgunlaştırmada Alloderm ve Softform kullanılmaktadır

Teknik:
Doğal dolgu maddesi ya da insan vücudundan alınan yağ ya enjekte edilir ya da cerrahi müdahale ile dudak içerisine yerleştirilir. Enjeksiyon ile yapılan operasyonların sonucu genelde tatmin edicidir, fakat belli bir süre sonra vücut tarafından emildiğinden, periyodik olarak bu uygulamanın tekrarlanması gerekir. Fakat, insan derisinden elde edilen doğal kolajen, Alloderm dudak kenarlarından kesiler yapılarak dudağa yerleştirilir ve kalıcıdır. Allodermin diğer çeşitleri Gore-tex, Softform ve ePTFE’ dir ve bunların da Alloderm gibi sonuçları kalıcıdır.

Olumlu yönleri;
İyileşme süresi en fazla bir haftadır. Hangi tekniğe ve dolgu maddesinin uygulandığına bağlı olarak günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.
Alloderm ve Dermolojen insan dokusu olduğundan doğal bir görünüm verirler.
Gore-tex kalıcı bir uygulamadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.