Diş Beyazlatma Yöntemleri

0

Diş beyazlatma günümüzde oldukça popülerlik kazanan bir nevi estetik sayılabilecek operasyonlardan biridir. Şık beyaz dişler, sağlıklı gülücükler bir çok insanın hayalidir. Diş üzerindeki sarı ve ya siyah lekelerden korunmak, dişin beyazlığını artırmak için bir çok insan evde ya da bir uzman diş hekimi yardımıyla diş beyazlatma yöntemleri seçer.

Diş beyazlatma, kişinin kendine güvenini arttıran, ağzını kapmadan gülmesini sağlayan ve insanı daha güzel görünmesini sağlayan bir yöntemdir. Ancak diş beyazlatma diş ve ağız sağlığı açısından faydalı bir yöntem midir? Ya da herkes dişlerini beyazlata bilir mi? İşte dişlerimizi beyazlatmadan önce bu sorulara cevap bulmamız gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatmada bir çok yöntem vardır. Bu yöntemler arasında oldukça sık kullanılan maddelerden biri peroksiddir. Peroksid emaye beyazlatıcı olarakda kullanılan bir maddedir. Ve günümüzde diş beyazlatma için de kullanılır. Bu maddenin oranı diş beyazlatıcı maddelerde yüzde on ile yirmi arasında değişir.

Diş Doktoru ile Diş Beyazlatma

Bu kesin sonuç alabileceğiniz yöntemlerden biridir. Bir doktor eşliğinde bir kaç saatte diş beyazlatmak mümkün olabilir. Önce dişiniz üzerindeki lekeler temizlenir sonra hidrojen peroksid ile dişiniz beyazlatılır. Diş doktorları genelde diş beyazlatmak için lazer yöntemine de başvurabilirler. Bu yöntemler diğer diş beyazlatma yöntemlerine göre pahalıdırlar. Bütçeniz ve diş yapınız el veriyorsa en kesin çözüm doktor kontrolünede diş beyazlatmaktır.

Diş Beyazlatma Jelleri Kullanmak

Eczanelerde diş beyazlatma ile ilgili peroksid jeller macunlar bulunur. Bunları bir doktor tafsiyesi ile kullanmakta fayda vardır. Klinikte uzman eşliğinde diş beyazlatmaya göre daha uzun sürebilir. İstediğiniz sonuçlar bir kaç hafta sürebilir. Kullanılan jellerde ki hidrojen oranı çok yoğun olmamlıdır. Diş beyazlatıcı jel ya da macun kullanırken muhakkak bir uzman hekime danışın.

Diş Beyazlatıcı Macun kullanmak

Diş beyazlatcı macunlar diş üzerindeki sarı lekeleri parçalamak için belli başlı aşındırıcılar içerir. Bu macunlarla dişlerinizi fırçalarsanız diş minesinde hafif bir tahrişe yol açabilirsiniz. Bunun dışında karbonhidrat, tuz gibi maddeleri kullanarakta evde kendi başınızı dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Aleo vera ya da doğal özlü diş macunları da diş beyazlatmak için kullanılabilir.

Diş beyazlatmak bir çok insanın isteyebileceği, insanın kendinden daha emin olmasını sağlayan bir yöntemdir. Ancak dişlerimizi beyazlatmadan önce kullanacağımız yöntemin sağlığımız açısından risk oluşturmamsı gerekmektedir. Ev de ya da klinikte çeşitli diş beyazlatma yöntemleri vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.