CİLT ŞIKILAŞTIRICI MASKE TARİFLERİ

0

Bal Maskesi

Özellikle 30´lu yaşlardan itibaren cildinize ayrı bir özen göstermeniz gerekir. İşte size cildi sıkılaştırıcı bir maske önerisi, üstelik hem uygulaması hem de hazırlaması çok kolay.

15 Dakika yeterli

Bir kap yoğurdun içine iki çorba kaşığı bal dökün, iyice karıştırıp cilde dairesel hareketlerle sürün. Ancak göz çevresine sürmeyin. Yaklaşık 15 dakika sonra yıkayın.
Cilt Sıkılaştırmak İçin Yumurta Maskesi Bir adet yumurtanın beyazını bembeyaz köpük olana kadar iyice çırpın. Göz ve dudak çevreniz dahil tüm cildinize elle veya bir parça pamuk yardımı ile sürün. Kuruyana kadar yaklaşık 10-15 dakika bekleyin ve cildinizi yumuşak bir şekilde durulayın. Oldukça zahmetsiz olan bu maskeyi düzenli olarak haftada iki defa uyguladığınızda pahalı sıkılaştırıcı kremlere boşa para harcadığınızı anlayacaksınız.
Cilde Ani Gerginlik Veren Maske Evet 1 saat sonra önemli bir randevunuz var ve siz cildinizin ışıl ışıl, gergin görünmesini istiyorsunuz. İşte çaresi: 1 çay kaşığı yaş maya ve 1 çay kaşığı süt hepsi bu. İyice karıştırıp göz . ve dudak çevreniz hariç yüzünüze sürün. Yarım saat sonra cildinizi bol ılık su ile durulayın. Bu sıkılaştırıcı maskeyi 20 li yaşlarınızdayken ayda bir defa, 30 lu yaşlarınızdayken ayda iki defa ve 40 lı yaşlarınızdayken haftada bir defa uygularsanız mayanın içeriğindeki yüksek protein sayesinde dokularınızın yenilenmesini ve ilerleyen yaşınıza rağmen cildinizin . daha pürüzsüz bir görünüm almasını sağlamış olursunuz.
Siyah Üzüm Maskesi:4 -5 adet siyah üzümü sıkıp suyunu çıkarın. Bu suyun üzerine bir çay kaşığı badem yağı, 1,5 tatlı kaşığı süt tozu ve yarım yumurta akı katıp kıvam alıncaya kadar topaklanmamasına özen göstererek karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi durulayın. Muz Maskesi:
1 adet olgun muz
1 yemek kaşığı bal
1/2 tatlı kaşığı jojoba yağı
1 yemek kaşığı yoğurt
1 yumurta akı
1 yemek kaşığı beyaz kil

Küçük bir kasede yumurta akını çırparak yoğurt, jojoba yağı, bal ve kille karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra ayrı bir kasede muzları ezerek püre haline getirin ve diğer karışıma ekleyin. Yüzünüze, boynunuza ve omuzlarınıza sürerek 10-15 dk bekleyin. Ilık suya batırılmış bir bez parçasıyla silin ve yıkanın. Tonik ve nemlendirinizi sürerek işlemi tamamlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.