ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

0

Bacaklarınız görünmesin diye yıllardır eteğe hasret mi kaldınız? Eğer öyleyse size müjde! Eğrilik bulunanbölgelere yerleştirilen silikonla muhteşem bacaklara sahip olabilirsiniz! Üstelik yarım saatte…
Türk toplumunda yaygın olarak görülen çarpık bacaklar irsî özellik taşıyor. Bebeklik döneminde yapılan kundak ve çocuklara giydirilen bacağı kapayan giysiler de kemiklerin düzgün gelişememesine yol açıyor. Çünkü, güneş vücuda alınan D vitamini harekete geçirerek kemiklerin düzgün ve sağlıklı gelişimini sağlıyor. Çocukların yeterince güneş ışığından faydalanamaması bacaklarının çarpık gelişmesine neden oluyor.

KLASİK BACAK AMELİYATLARI RİSKLİ

İleri yaşlarda yapılan bacak klâsik bacak düzeltme operasyonları ise, birçok riski getiriyor.
Bacağın kırılarak yeniden yapılandırılması sırasında ve sonrasında enfeksiyon, kemik erimesi, kırığın tam olarak kaynamaması, en ufak bir darbede kırılması gibi ihtimallere de hazırlıklı olmanız gerekiyor. Oysa, eğrilik bulunan bölgelere yerleştirilen silikonla, hiçbir riske girmeden muhteşem bacaklara sahip olabilirsiniz…bacaklarda harikalar yaratan tekniği anlattı: “Genel anestezi altında yapılan yarım saatlik bir operasyonla, bacaklar için geliştirilmiş özel silikonlar eğrilik bulunan bölgelere yerleştiriliyor.

SOSİS GİBİ ŞİŞMEZ Teknikte silikon 2 santimetrelik bir kesi ile kemiğin üzerine, kasların arasına yerleştiriliyor. Böylece bacaklardaki silikonun oluşturabileceği sosis şeklindeki şişlikler de önleniyor. Hasta ameliyattan çıkar çıkmaz bacaklarının arasındaki açıklığın kaybolduğunu görüyor. Sabah yapılan işlemin ardından akşam evine gönderiliyor. 1 haftalık istirahat süresinden sonra da günlük hayatına dönebiliyor.

YAN ETKİSİ YOK!Bacağa uygulanan işlemin herhangi bir yan etkisi yok. Hayat boyu kullanılabiliyor. Bu yüzden önemli olan tek şey, silikonun iki bacak arasındaki boşluğu kapatacak şekilde yerleştirilmesi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.