BÖLGESEL YAĞLARDAN KURTULMA

0

Teknoloji her zaman olduğu gibi yine kadınların hizmetinde… Lokal yağ fazlalıklarından kurtulmak için her türlü yöntemi deneyen ancak yine de memnun kalmayan kadınlar için güzel bir haberimiz var. En son geliştirilen Diod Lazer Teknolojisi imdadınıza yetişebilir. Aslında bu yöntem Diod Lazer’den elde edilen foton enerjisi ile çalışıyor. Lazer lipoliz olarak da isimlendirilen yöntemde öncelikle problemin olduğu alana lokal anestezi uygulanıyor, daha sonra foton enerjisinin aktarılacağı fiber optik kablo, istenmeyen yağların içerisine sokuluyor ve Diod enerjisi buradaki yağ hücrelerini parçalıyor.

Neden daha faydalı?

Bu yöntem özellikle spor, diyet ve diğer harici yöntemlere direnç gösteren bölgesel yağ depolanmalarının giderilmesi için tercih ediliyor. Yağ depolayan ve adilpozit adı verilen hücrelere diod lazer enerjisi direkt olarak etki ettiği için, lokal yağların giderilmesi daha kolay ve daha sağlıklı olabiliyor, Geleneksel liposuction işlemine göre lazer lipolizin iyileşme süreci daha kısa sürüyor ve sertleşmiş dokuların olduğu bölgelerde uygulamalar daha kolay gerçekleştirilebiliyor.

Hangi bölgelerde, nasıl uygulanıyor?

Bu yöntem daha çok yüz, bilekler, baldırlar, diz çevresi, sırt ve karın bölgesi, çene altı ve kollardaki bölgesel yağ fazlalıklarında tercih ediliyor. Genellikle, tek seanslık bir uygulama gerçekleştiriliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi uygulamadan önce uygulamanın gerçekleştirileceği alana lokal anestezi yapılıyor. Problemlerin büyüklüğüne göre 15-30 dakika arasında sürebiliyor. İşlemden sonra tahrip edilen yağ dokusu boşaltılmıyor, bu dokuların vücut tarafından emilmesi bekleniyor. Hastanede yatmayı ve işten izin almayı gerektiren bir yöntem olmaması, yaptıran için çok büyük bir konfor sunuyor. Uygulamadan sonra sıkı bir bandaj yapılması öneriliyor. Uygulamadan sonraki ilk birkaç gün boyunca uygulama yapılan alanda hafif ağrı, kaşıntı ve gerginlik hissedilebiliyor.

NE SAĞLIYOR?

Diod lazer tedavisi ile yapılan uygulamalar lokal yağlarda çok etkili sonuçlar verebiliyor. İstenmeyen yağ depolarında azalma, vücut şeklinde gözle görülür iyileşme, toparlanmış ve gerginleşmiş bir cilt, tedavi bölgesindeki dokunun normal kıvama gelmesi, giderek artan düzelme ile 6 ayda belirgin sonuç gözlenebiliyor. Lazer Lipoliz’in uygulandığı bölgelerde yağ dokusu azalmaya başladığında eş zamanlı olarak cildin elastikiyeti ve sıkılığı da artıyor.

Lokal yağlar için yeni geliştirilen lazer lipoliz yöntemini hangi uzmanlara yaptırmak gerekiyor?

Lokal yağlar için geliştirilen bu yöntem özellikle estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen liposuction işlemine alternatif. Dolayısıyla bu yöntemin de estetik cerrahlar tarafından uygulanması tavsiye ediliyor.

Lazer lipoliz uygulamasını herkes yaptırabilir mi?

Diod lazerle uygulanan lazer lipoliz tekniği foton enerjisini yoluyla etki ediyor. Bu yöntem kalp pili taşıyanlar, hamilelik döneminde olanlar ve karaciğer yetmezliği olanlarda uygulanmıyor.

İşlemden sonra dikkat edilmesi gereken noktalar var mı?

Lazer lipoliz işleminden önce ve sonra, parçalanan yağ hücrelerindeki trigliserid adı verilen yağların daha hızlı vücuttan atılmasını sağlamak için bol su içilmesi, daha fazla meyve ve sebze tüketilmesi, tatlı gıdalardan uzak durulması ve yaşama egzersiz katılması tavsiye ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.