BESLEYİCİ MASKE TARİFLERİ

0

Havuç Maskesi:Her türlü cilt tipi için besleyici bir maske; temizlenmiş 1 havuç, 50 gr lor peyniri ve 1 çorba kaşığı mısır nişastasını robotta püre halinde ezip yüzünüze sürün. 10 dakika sonra yıkayın.

Greyfurt Maskesi: Yarım greyfurt suyu, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta akı ve 3 çorba kaşığı pirinç ununu krem kıvamında iyice karıştırıp yüz ve boynunuza sürün. 10 dakika bekletip durulayın.

Salatalık Maskesi:Salatalığın kabuğunu biraz kalın soyup yüzünüze sürün, cildinizde ani canlanma ve yumuşama etkisini hissedeceksiniz. Yorgun gözlerinizin üzerine salatalık dilimi yerleştirip dinlendirin. Bu işlemleri 2 günde bir uygulamanızda yarar var.
Yumurta Maskesi:İki avuç buğday, iki bardak suda ezilir. İki yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı badem yağı konulur. Yüze sürülür ve kurumaya başlayınca yıkanır ve gülsuyu sürülür.
Badem Yağı Maskesi:Badem yağının yatıştırıcı, yumurta sarısının besleyici özellikleri sayesinde cilde pürüzsüz bir görünüm ve kadifemsi bir yumuşaklık sağlar.

Gerekenler:

– 3 kahve kaşığı çok ince dövülmüş badem
– 1 kahve kaşığı badem yağı
– 1 kahve kaşığı taze krema
– 1 yumurta sarısı

Hazırlanışı:
Tüm malzemeyi cam bir kase içinde ve yumuşak bir krem kıvamına gelinceye dek iyice karıştırın.

Uygulama:
Ayda 1 kez, göz çevresi hariç tüm yüzünüze sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.
Canlandırıcı Maske:
Malzeme: Yarım avokado, bir tatlı kaşığı bal, yeterince taze ve çiğ süt, bir tatlı kaşığı polen.
Yapılışı: Karıştırılan malzeme düzgün bir kıvam alınca kullanılmaya hazırdır. Yüz, boyun temizlendikten sonra maske yüze uygulanır. 30 dakika bekletildikten sonra soğuk su ile yıkanıp kurutulur. Bu maskeden sonra yüze bitkisel bir losyon sürülmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.