ALLIK NASIL SÜRÜLMELİ?

0

Yüz şekline göre allık sürmelisiniz

Allık uygulama tekniği* yüz şeklinize bağlı olarak değişmektedir. İlk önce yüz şeklinize karar vermeli* daha sonra allığınızı kesinlikle ona göre uygulamalısınız.

Yuvarlak: Özellikle yanaklarınız olmak üzere yüzünüz geniştir. Fırçanızı V çizecek şekilde uygulayın. Böylece yüzünüz uzun görünecektir. Tamamlaması için de çenenize çok az allık uygulayabilirsiniz.

Kare: Kare alın* geniş elmacık kemikleri ve çene çizgisidir. Kare çene* göze çarpan bir yüz yapısıdır. Gözlerinizin merkezi elmacık kemiklerinizle nerede birleşiyor ona dikkat edin. Allığı oraya uygulayın ve şakaklarınıza doğru yayın. Alın ve çenenize yumuşak vuruşlar uygulayın. Bu uygulama yüzünüzün kareliğini yumuşatacaktır.

ELMACIK KEMİKLERİ ÖNEMLİ

Dikdörtgen: Bu yüzler* kare yüzlerin gerilip* uzatılmış halidir. Alın* elmacık kemikleri ve çene çizgisi kadar geniştir. Gözlerinizin dış köşelerine ve elmacık kemiklerine iyice uygulayın. Fakat allığınızın* burnunuzun ucundan daha aşağıda olmamasına mutlaka dikkat edin.

Oval: İdeal yüzdür. Alın* çeneden daha geniştir. Elmacık kemikleri daha baskın* çene ovaldir. Allığı* en çok göze çarpan kısma yani elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulayın. Böylece* elmacık kemikleriniz daha dikkat çekecek hale gelecektir.

Üçgen: Geniş alın ve yüksek elmacık kemikleri vardır. Çene dardır. Fırçanızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru uygulayınız. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru da az miktarda allık uygulayın. Bu* alnınızı yüzünüzün kalan kısmıyla dengelemenizi sağlayacaktır.

Allık uygulamasında renk seçimi çok önemlidir. Cilt renginize uygun bir renkte allık makyajınızı tamamlayacaktır.

Çoğu allıklar belli renk çeşitlerine sahiptir. Bunlar, açık kahve gibi doğal tonlar ya da şeftali, pembe ve kırmızı gibi canlı renklerdir.
Yanaklarınızın rengine yakın bir allık seçerseniz daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Cilt tonunuza uygun allık renk seçimleri:

Beyaz Ten: Şeftali, pembe ve çok açık doğal tonları tercih etmelisiniz.

Bej Ten: Daha koyu pembe, kahve pembe ve açık renk bronz pudra uygundur.

Bronz Ten: Mor, kiraz, yoğun bronz ve kırmızı tercih edilebilir.

Sarı – Yeşil Ten: Kahve kırmızı, kiraz ve erik rengi tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.