MAKYAJIN AKMAMASI İÇİN NE YAPILMALI?

0

Saatlerce uğraşıp yaptığınız makyaj bir iki saat sonra akmaya başlar. Buda bayanların en büyük sıkıntılarından birisidir. Elbette makyajın akmaması için teknikler ve ipuçları var. Bu ipuçları fazlasıyla işinize yarayabilir.

Kadınların makyajla ilgili en büyük sıkıntılarından biri, makyajın yapıldığı andaki gibi kalmayıp, akmasıdır. Sabah binbir özenle çektiğiniz kalem, birkaç saat içinde gözlerinizin altında gölgeler oluşturmaya başlarken, bir fincan kahvenin ardından rujdan eser bile kalmaz. Peki fondoten ve pudra karışımıyla yüzünüzü maskeye döndürmeden makyaj yapabilmenin bir yolu yok mu?

Akmayan bir makyaj için elbette ki bazı ipuçları var. İster özel geceler için uygulanan, kalıcılığını uzun süre koruyan bir makyaj yapın, ister hafif günlük bir makyaj uygulayın, bu kolay tekniklerle yüzünüzün sabahtan akşama kadar taze görünmesini sağlayabilirsiniz. Yalnız tekniklere geçmeden şunu belirtelim: Bir kadının en iyi makyaj arkadaşı toz pudradır.

Kapatıcı : Kapatıcıyı göz altlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın. Şimdi küçük bir pudra fırçasıyla saydam, toz bir pudrayı bu bölgeye hafifçe sürün. Bu, aynı zamanda rimelin akarak göz çevresinde koyu renk halkalar yapmasını da engeller.

Krem Allık : Ürünleri krem formunda kullandığınızda, miktarı az tutmak iyi olacaktır. Bunun nedeni ürünün kıvamıdır. Yani allıktan bahsediyorsak, allığın krem içeriği bunun yüze kolayca yayılmasına sebep olur. Bunu önlemek için de allığınızı sürdükten sonra yanaklarınıza gene toz pudra sürmeniz en iyisi olacaktır. Böylece allık yanaklarınızda kalır, etrafa yayılmaz.

Göz Kalemi : Göz kaleminin dagılmasi normaldir. Hatta bu, göz kalemine has bir özelliktir. Burada kaçınmanız gereken bir sey varsa, o da göz kalemini sabitlemeye çalışıp, dagılmasını önlemektir; çünkü göz kalemi hafifçe dagıldığında çok daha seksi bir hava katar. Onu sabitlemeye çalışmak, daha katı ve keskin bir ifadeye sebep olur. Ancak gene de göz çevresinde katı ve keskin bir çizgiden yanaysanız, o zaman o belirginliği sağlamak için sıvı halinde olan eyeliner’ları kullanın.

Ruj : Ruj ya da dudak parlatıcısını bir türlü taşırmadan süremiyorsanız, o zaman parmak ucunuzu fondotene değdirin ve dudak çizgisinin üzerine doğru yayın. Bu, ağız çevresindeki çizgileri yumuşatır ve dudakları düzeltip pürüzsüzleştirerek boyanın sabit kalmasını sağlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.